AnimeNewStyne
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AnimeNewStyne

HI!Un forum pentru toti fanii animeului!Sper sa va placa si sa va distrati!Ca sa va alaturati noua,faceti 2 pasi simplii:Login si Register!Si nu uitati-respectati REGULILE!:D
 
PortalPortal  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Galerie
Excel Psyshology part. I Empty
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cuvinte-cheie
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top postatori
Yuuki (605)
Excel Psyshology part. I Vote_lcapExcel Psyshology part. I Voting_barExcel Psyshology part. I Vote_rcap 
Lolilolalo (88)
Excel Psyshology part. I Vote_lcapExcel Psyshology part. I Voting_barExcel Psyshology part. I Vote_rcap 
FloareDeCires (38)
Excel Psyshology part. I Vote_lcapExcel Psyshology part. I Voting_barExcel Psyshology part. I Vote_rcap 
Mimi:x (24)
Excel Psyshology part. I Vote_lcapExcel Psyshology part. I Voting_barExcel Psyshology part. I Vote_rcap 
AnyaSueSweety (10)
Excel Psyshology part. I Vote_lcapExcel Psyshology part. I Voting_barExcel Psyshology part. I Vote_rcap 
BlaCK ANgEL (1)
Excel Psyshology part. I Vote_lcapExcel Psyshology part. I Voting_barExcel Psyshology part. I Vote_rcap 
MariceChan (1)
Excel Psyshology part. I Vote_lcapExcel Psyshology part. I Voting_barExcel Psyshology part. I Vote_rcap 
Ele (1)
Excel Psyshology part. I Vote_lcapExcel Psyshology part. I Voting_barExcel Psyshology part. I Vote_rcap 
Statistici
Avem 12 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: Ele

Membrii nostri au postat un numar de 546 mesaje în 318 subiecte
Parteneri
forum gratuit


 

 Excel Psyshology part. I

In jos 
AutorMesaj
Yuuki
Admin
Admin
Yuuki


feminin Sagetator Tigru
Mesaje : 605
Puncte : 11710
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/02/2010
Varsta : 25
Localizare : At Home

Foaie de personaj
PoPuLArItAte:
Excel Psyshology part. I Left_bar_bleue1000/1000Excel Psyshology part. I Empty_bar_bleue  (1000/1000)

Excel Psyshology part. I Empty
MesajSubiect: Excel Psyshology part. I   Excel Psyshology part. I Icon_minitimeMar Iul 20, 2010 3:23 pm

Bon.Mione e Moka din Rosario+Vampire, deci va fi usor sa-i fac caracterul(numai ca acolo e buna).Anway...Excel Psyhology are doua parti, unde este vorba de lupta dintre Yuzuyu, Asami si Mione.E o lupta "mintala" cum ar veni, cuvantul care o defineste mai bine este "psihologica".Ok.Trebuie sa stabilim cate capitole are "manga-ul".Ma gandeam la 50, 13 sau 26.Loli hotareste.



Excel Psyshology part. I Excelsagapsyhology
Excel Psyhology


Dupa ce rosti aceste cuvinte, Mione disparu ca si cum n-ar fi fost acolo.Intre timp, cei trei ingeri se aflau in casa lui Marcus.Mione era si ea prezenta acolo, dar in umbra.Ii spiona.Avea o tactica mai cruda; una din strategiile ei era lupta psihologica, pe care o adora, pentru ca ea provoca adevarata suferinta.
-Impartasim aceeasi soarta...Nu e ciudat?murmura Asami.
-Da...aproba Yuzuyu.
-In orice caz, nu conteaza astfel de lucruri.intervine Marcus, putin alarmat.Avem altceva la care sa ne gandim acum.Karus.Ce putem face sa scapam de el?Nu-i pasa decat de el.Ar da orice ca sa ajunga stapanul absolut.Ar distruge chiar si intreaga civilizatie.Dar deja o face.
-Chiar nu putem sa stam cu mainile in san!striga Yuzuyu, ridicandu-se in picioare.
-Nu-ti face griji!intervine Asami, pe fata citindui-se o urma de speranta.Avem acum puteri noi.Putem sa ne antrenam pana cand vom ajunge la nivelul cand ne vom avea puterea de a ne lupta cu Karus!
-N-are rost.taie scurt Yuzuyu.Sigur a vazut totul.Nu este ceva ce sa nu stie.Poate chiar si-a trimis spionii.Dar n-avem cum sa stim asta.
-Imi amintesc-incepu Marcus-cum v-ati nascut voi.Am fost un fraier ca nu mi-am dat seama cine sunteti.Eram prea ocupat cu distrugerea lui Karus.Prima a fost Yuzuyu...
Fetele stateau cu ochii cat cepele.Chiar si Mione, care tragea cu urechea la tot deveni curioasa.
-Era foarte frumoasa, si avea ceva special.Nu stiu exact ce.Statea cu ceilalti ingeri si pazea oamenii.Era foarte buna, dar mereu trista.Simtea ca lipseste ceva.
-Da!asa era!zice Yuzuyu plina de entuziasm.
Marcus continua:
-Desi avea ca companie pe toti ceilalti ingeri, se simtea singura.Atunci Dumnezeu a hotarat sa ma faca un inger.Atunci s-a nascut Asami.Era putin neandemanatica si avea nevoie de un mentor.Prima data, Dumnezeu a vrut sa-l aleaga pe Karus, dar s-a razgandit si a ales un alt inger:Shinobi.Atunci Karus s-a suparat foarte rau.
Dupa ce a invatat-o pe Asami, a dus-o la Yuzuyu.Din ziua aceea au devenit doua surori.
-Mi-l amintesc pe Shinobi!spune Asami.Mi-a placut sa invet de la el.Si mai era si Michiru-sama.Era asa draguta!
-Da, stiu!Totdeauna punea o vorba buna pentru cei morti!sare si Yuzuyu.
-Michiru ai spus?zice Marcus pe un ton stins.
-Da, Michiru.Ce-i cu ea?intreaba nedumerita Yuzuyu.
-Pai, Michiru...
-Ce-i cu ea?striga Yuzuyu destul de nervoasa.
-Michiru a fost, a fost...incerca sa spuna Marcus, insa lacrimi amara si reci l-au navalit.Se imbarbata insa si continua:
-Michiru a fost ucisa de Karus.
-Poftim?zisera Asami si Yuzuyu deodata.
Asami incepu sa planga fara oprire.Yuzuyu si Marcus incercau s-o linisteasca.
-Asami, spune Yuzuyu, mai bine mergi sa te odihnesti putin.
-B-bine.ingana Asami.
Cum ajunse sus in pat, somnul o cuprinse si adormi instantaneu.Mione hotara ca era timpul sa joace cartile.Asami fu invaluita de un fum negru si gros.Jos in bucatarie, Yuzuyu voia sa faca ceva de mancare, dar nu mai avea legume.Marcus se oferi sa mearga la magazin sa cumpere.Sus, Asami visa ca se trezise si acum cobora jos.
-Buna prieteni!zice ea.
-A!Buna.spune Yuzuyu.
-Mi-e cam foame.Ce este de mancare?
-Nimic.da raspunsul Yuzuyu.
-Cum nimic?
-Asa bine.
-In regula...
-Hei, Marcus, ce faci acolo?Pot sa vad si eu?
-Nu.
-"Nu"?!Cum "Nu"?
-Asami, tu numai ne incurci.Poti sa pleci te rog?
-Sa plec?De ce sa plec?Nu vreau sa plec!Ce-i cu voi?Yuzuyu!tipa Asami plangand.De ce va purtati asa?
Nimeni n-o baga in seama.Atunci Asami o intoarse cu Yuzuyu cu fata catre ea.Cand o vazu, cazu in sezut, abia mai putand sa se miste.Era alba ca varut la fata.
-Yu...yuzuyu...murmura Asami speriata.
Yuzuyu nu mai arata la fel la fata.Acum era ca un craniu.Asami se ridica incercand sa fuga, insa se lovi de Marcus.Cand ridica privirea vazu ca si Marcus arata la fel.
-Ce...ce s-a intamplat cu voi baieti?intreba disperata Asami.
-Nimic.raspunsera cei doi.Suntem doar amiciii tai.Sau, eram?!
-"Eram"?zise nedumerita Asami.
-Adevarul e ca tu incurci numai lucrurile.Ne stai in cale.Ce-ar fi sa pleci?!in iad!striga Yuzuyu ridicand de pe masa un cutit.
-Nu puteti face asta!spuse Asami.Suntem prieteni!
-Nu, nu suntem!Tu esti doar un nimeni care ne incurca si ne da merenu batai de cap.
-"N-nimeni"?rosti Asami cazand in genunghi si plangand.Se ghemui, incercand sa se gandeasca ca nimic nu era real.
-Da, "nimeni".N-ai vrea sa ne faci o favoare si sa mori?Oricum n-avem nevoie de tine.Nu esti de folos.Esti doar o papusa.
-Nu...nu...nu e adevarat...Inima mea!Simt...simt ca mor...
Pe scari, Marcus cobora fara griji.Dintr-o data, acelasi fum negru il invalui si pe el.Sari intr-o parte, reusind sa se fereasca de un cutit care era sa-l sfasaie.Fu prins de doua maini de lemn.Vazu o papusa care l-a prins, si pe persoanele care aruncau neincetat cutite catre el.Erau...Asami si Yuzuyu?!
-Fetelor?!intreba nedumerit si speriat Marcus.Hei, ce v-a apucat?
-Ele nu sunt prietenele tale!rosti papusa pe un ton batjocoritor.Tu chiar crezi ca au nevoie de tine?Doar le incurci planurile!Si ii stai in cale lui Karus!Ele sunt in slujba lui, prostule!
-Nu, nu e adevarat!tipa Marcus descurajat.
Mione privea totul, cufundandu-se in placere.Ii place sa vada suferinta pricinuita ingerilor.Acum urma Yuzuyu.Fumul o invalui si pe ea.Se trezi jos, intr-un loc unde nu era nimic.Incepu sa tipe, cand ii vazu pe Asami si pe Marcus.Alerga la ei, dar acestia o impinsera jos, tinand deasupra ei doua cutite.
-Ce aveti?intreba aceasta.
-Nimic.raspunse Asami.
-Asami, ce se intampla?
-Vrem doar sa scapam de tine, atata tot.
-Sa scapati de mine?
-Da' ce-am facut?Incetati!Asami, suntem surori, nu-ti amintesti?
-Nu suntem.Dumnezeu m-a facut doar ca sa nu mai fi tu suparata.Stia ca esti slaba.Stia ca eu sunt puternica!
-Minti!tipa Yuzuyu cu lacrimi in ochi.


De aici predau stafeta lui Loli.

Personajele:

Shinobi:
https://2img.net/h/i191.photobucket.com/albums/z131/itachi_maru_gaara/angelanimeboy.jpg

Michiru:
http://i.neoseeker.com/mgv/431371-Tabs%20M/371/14/anime_angel_display.jpg

Papusa:
http://c2.api.ning.com/files/1LQz4nmfCZd63tC6vn7i757vBIVGxTsmW6KfsDwKNEzl0JxFtG9QSgDDLYhIKAwcG*PtVQ2wQtRh2cuZ*jinr4RLzMwaLx2H/animeGothTiedUpDressPurple.jpg
Sus In jos
https://fran.forumotion.com
 
Excel Psyshology part. I
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AnimeNewStyne :: Mangas :: *Eternal Angels*-
Mergi direct la: